Nová plaketa připomíná profesora Milana Jelínka

Umístěná je na nádvoří fakulty. Akademická obec si jí připomněla sté výročí narození bývalého děkana filozofické fakulty a prvního porevolučního rektora Masarykovy univerzity. Věnována je mu také panelová výstava ve foyer budovy B2, kterou připravil Ústav českého jazyka FF MU. Slavnostního odhalení se 14. listopadu zúčastnila také Jelínkova rodina.

4. 12. 2023 Patrik Švec

Foto: Alexandra Snováková/FF MU

Sto let od narození Milana Jelínka uplynulo letos v červnu. Byl výraznou osobností moderní české bohemistiky a jeho život je velmi úzce spojen s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity: vystudoval zde češtinu, ruštinu a srbochorvatštinu a v první polovině 60. let 20. století byl mimo jiné jejím děkanem.

Přehled všech článků