Mezinárodní vědecká konference k 55. výročí samostatného studia českého jazyka a literatury v Záhřebu

24. 2. 2020

KATEDRA ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY ODDĚLENÍ ZÁPADOSLOVANSKÝCH JAZYKŮ A LITERATUR FILOZOFICKÁ FAKULTA UNIVERZITY V ZÁHŘEBU
Vás zve na Mezinárodní vědeckou konferenci k 55. výročí samostatného studia českého jazyka a literatury v Záhřebu, která se bude konat 23.-24. října 2020 na Filozofické fakultě v Záhřebu.

FILOZOFICKÁ FAKULTA UNIVERZITY V ZÁHŘEBU
Vás zve na

Navrhujeme tato výzkumná témata:
- Kapitoly z dějin české literatury (autoři, díla, literární období)
- Recepce české literatury v Česku a ve světě
- Česko-chorvatské a/nebo slavistické translatologické komparace
- Jazyková kultura a standardizace češtiny
- Srovnávací česko-chorvatská a/nebo slavistická témata z oblasti literatury, lingvistiky,
historie a kultury
- Bohemistika na univerzitách mimo ČR – zkušenosti a perspektivy
- Výuka češtiny jako cizího jazyka
- Česká menšina v Chorvatsku a ve světě

Jsou vítána i další bohemistická témata z literární vědy, lingvistiky, glotodidaktiky, kulturologie, translatologie a historie.

Pozvánka Invitation Přihláška Application

Přehled všech článků