Stínové divadlo

9. 1. 2024

Havran

Báseň Havran amerického romantického spisovatele E. A. Poea je jednou z nejznámějších básní na světě. Jednu její variantu zpracovali studenti třídy 2.K odborné školy KNIH. V jejich podání je vypravěč sám ve svém pokoji, venku je zimní bouře a on sám vzpomíná na milovanou zemřelou dívku Leonoru. Tmavou noc tráví ve společnosti havrana, který je snad zpodobněním jeho samoty a šílenství.

Hrají:

M. Čuma, Ž. Grundová, T. Hánová, P. Hrnčíř, A. Hrnčířová, A. Hustáková, D. Niemmerrichterová, M. Saitl, L. Salačová, T. Šuráňová, J. Vorlová, A. Vykoukalová

Na přípravě stínového divadla se dále podíleli:

K. Arapov, N. Horáková, B. Kratochvílová, L. Krčmářová, A. Marciano, R. Sítková, B. Tomková, T. Vlčková

Sen o kuřátku a obilí

Krátkou báseň v podání studentů třídy 3.K odborné školy KNIH ovlivnily verše Františka Hrubína o kuřeti, které bloudí a hledá svou mámu. Je možné, že autor (nebo autoři) jednoho dne usnul a zdál se mu sen o ztraceném kuřeti, které prosí obilí o pomoc, a nakonec cestu domů najde.

Hrají:

K. Bubrinková, V. Hálová, S. Hanáček, V. Kalík, J. Kříž, M. Kuchařík, S. Lišická, A. T. Nytko, E. Ozogányová, N. Sobotková, M. Soldánová, E. Sušilová, I. Šikula, N. Uherková, E. Vránová, N. Výboh

Na přípravě stínového divadla se dále podíleli:

M. Dvořáková, E. Mračková

N. Výboh

Štvanice

Příběh o Tobiáši, inspirovaný knihou Timothéa de Fombelle, chlapci, který měří jen 1,5 milimetru a žije se svými rodiči na obrovském stromě. Tobiášův otec přijde na velký objev, zjistí, proč a jak strom žije. Tajemství svého objevu však odmítne prozradit, a proto je rodina Lolnessů odsouzená k životu ve vyhnanství. Tobiáš na své pouti za spravedlností poznává několik přátel, dostává se do několika nebezpečných situací. První část příběhu představí studenti předmětu Divadlo poezie 1 z Ústavu české literatury Filozofické fakulty MU.

E. Fantová, V. Jakubcová, M. Pospišilíková, J. Soural

J. Soural

Pohádky před spaním

byly inspirovány několika veršovanými příběhy Jana Skácela. Budeme v nich počítat ovečky, s plavčíkem, kterého spolkla velryba, obeplujeme svět, setkáme se s kocoury a myšmi, se stonožkou, ba dokonce i s Mozartem. Pohádky před spaním budou vyprávět studenti Divadla poezie 2, také z Ústavu české literatury Filozofické fakulty MU.

Hrají:

S. Erbenová, A. Kašparová, K. Klimeš, L. Kubelková, J. Kučera, T. Pacal, M. Peková, M. Pospišilíková, M. Strážnický, P. Zajíček

J. Kučera

Přehled všech článků